T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Sağlık Bilimleri Üniversitesi Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Poliklinik Muayenesinde Bilinmesi Gerekenler Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2021

Poliklinik Muayenesinde Bilinmesi Gerekenler


Poliklinik Muayenesinde Bilinmesi Gerekenler

 

 

 

Hastanemize başvuran hastalar randevu olmaksızın hemen muayene olabilmekte ve jinekoloji servisine tetkiklerini tamamladıktan sonra yine randevu olmadan hemen yatırılabilmektedir. Poliklinik hizmetleri hafta içi her gün 08:00 / 16:00 saatleri arasında beş ayrı poliklinikte uzman doktor tarafından verilmektedir. Hafta içi günler 16:30'dan sonra ve hafta sonu acil polikliniğimizde randevusuz olarak acil jinekolojik hastalara hizmet devam etmektedir.

 

         Sosyal güvenlik kurumlarından herhangi birine (SSK, Emekli Sandığı, Bağ-Kur, Yeşil Kart) bağlı hastalar kurumlarına ait sağlık karneleri, çalışıyor ise ek olarak vizite kağıtları, nüfus cüzdanı ile hastanemiz poliklinik girişindeki bankolara başvururlar. Bankolarda hangi poliklinikte, hangi doktorun çalıştığını gösteren tabelalardan muayene olmak istedikleri doktoru seçerek o polikliniğe ait barkotlarını alırlar. Muayene olmaya, poliklinik kapısında yer alan numaratörde barkotları üzerinde yer alan sayıları gördüklerinde girebilirler.

 

         Muayene olan ve ameliyat düşünülen hastaya mevcut hastalığı, neden ameliyat olması gerektiği, gereken tetkikler ve operasyon hakkında bilgi verilir. Tetkikler tamamlandığında dahiliye ve anestezi doktoru tarafından ameliyat öncesi muayeneleri yapılır; operasyonuna olur verilen hastalar mesai saatleri içerisinde randevu verilmeksizin JİNEKOLOJİ SERVİSİ’ne yatırılırlar.
Paylaş