1-7 Ekim Emzirme Haftası Eğitim Programı Açılışı Gerçekleştirildi
08 Ekim 2020

1-7 Ekim Emzirme Haftası kapsamında düzenlenen eğitim programımız Başhekimimiz Prof. Dr. Yaprak Üstün’ün açılış konuşmasıyla başladı. Resimli anne sütü slogan yarışması sonuçlarını açıklayan Üstün, birinciliğe hak kazanan hastanemiz hemşirelerinden Seher Turan’a belgesini takdim etti.

Programımız 1. Oturumu “Eğitim Sahada” başlığıyla;

Op. Dr. Sezin Aksakal’ın “Bebek Dostu Hastane Uygulamaları” konulu sunumu online ve sosyal mesafe kurallarına göre hazırlanan yüz yüze eğitim platformları ile gerçekleştirildi.

Sağlık çalışanları için başvuru kaynağı olacak, Üstün’ün editörlüğünü yaptığı “Her Yönüyle Anne Sütü ve Emzirme” kitabı tanıtıldı.

Her Yönüyle Anne Sütü ve Emzirme Kitabı Kapak.jpg
IMG_9754.JPG
IMG_9758.JPG
IMG_9760.JPG
IMG_9767.JPG

Hastanemiz emzirme haftası etkinliklerinin devamı kapsamında 06.10.2020 tarihinde Gülhane sağlık bilimleri fakültesi ebelik bölümü öğrencileri ile eğitimcimiz Emzirme danışmanı Sevcan OTLU anne sütü farkındalığı üzerine online söyleşi;  07.10.2020 tarihinde de EZH online gebe okulundan mezun olan ve doğum yapan annelerimizle anne sütü ve emzirme üzerine Laktasyon hemşiremiz Sultan UÇAR ile sanal söyleşi gerçekleştirildi. Katılımın yüksek olduğu soruların cevaplandığı farkındalığı yüksek sanal söyleşi oldukça verimli geçerek Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma hastanesi olarak emzirmenin ve anne sütünün önemi sanal eğitim ve söyleşilerle bir kez daha vurgulandı.