Yatacak Hastaların Dikkatine
19 Şubat 2021

Yatacak Hastaların Dikkat etmesi Gereken Noktalar

Servise yatırılan hastalara bulundurulması gereken kişisel malzemeler ile ilgili bilgi verilir.

Yatış sırasında hastalarımızın gereksinimi olan kişisel malzemeler:      

Hasta derecesi,
Diş fırçası ve diş macunu,
Banyo malzemeleri (şampuan, havlu      vb),
Islak mendil,
Kağıt havlu,
Hijyenik ped,
Terlik, gecelik ve pijama
İçme suyu
 

Odalarınızın düzenli ve temiz olmasına özen gösteriniz. Özellikleri olan (şeker ve tansiyon hastaları gibi) hastaların dışarıdan yemek yememeleri ve yanlarında yiyecek bulundurmamaları gerekmektedir. Tuvaletlere ped, kağıt vb. şeylerin atılmaması, atanların uyarılması, kişisel çöplerin tuvaletlerde bulunan siyah poşetli çöp kutularına atılması rica olunur. Tuvaletleri kullandıktan sonra sifonları ve muslukları kapatınız.

Servisimizde size yardımcı olacak kişi oda hemşireleridir. Oda hemşirelerinden habersiz hiçbir yere ayrılmayınız. Ziyaret saatlerimiz 19:00 ile 20:00 arasıdır. Ziyaret saatlerine uyulması gerekmektedir. Her hasta odasında telefon vardır. Serviste yatan hastalarınıza 10:00 ve 21:00 saatleri arasında oda telefonlarından ulaşabilirsiniz. Oda numarasının başına “3” eklenerek oda telefonlarına ulaşabilirsiniz.

Servise yatan tüm hastalar servis doktorlarının katıldığı bir konsey tarafından tekrar değerlendirilerek hasta için en yararlı ve en çağdaş tedavi ve ameliyat şeklinin seçimi sağlanmaktadır. Takiben operasyonu yapacak uzman doktor tarafından ilgili ameliyat hastamıza detaylı şekilde anlatılmakta ve hastanın izni alınarak rıza belgesi onaylatılmaktadır.